Duyurular Tefbis Tahmini Bütçe Girişleri

Tefbis Tahmini Bütçe Girişleri

Tefbis Okul Aile Birliği Modülü Bütçe girişlerini yapmayan okullarımızın acil işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Şubat ayında yapılan işlem Gelir tahmini bütçe işlemi olup bu sefer gider tahmini bütçe işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

Okul Aile Birliği Modülü bulunan okullar için tanımlı Okul Aile Birliği TEFBİS Kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılarak 2. aşamadan devam edilmesi. Eğer yok ise aşağıdaki yolların izlenmesi;

 

1. Aşama

Okulların ilk olarak Mebbis sayfalarında bulunan Kullanıcı adı ve şifreleri ile http://tefbis.meb.gov.tr/giris.aspx sayfasına giriş yapılması.

Öncelikli olarak eğer yapmadılar ise "Ayarlar - Kullanıcı Tanımlama - Kullanıcı Ekle" yollarını kullanarak Okul Aile Birliği modülü tanımlamaları gerekmektedir.

2. Aşama

Tanımlanan bu kullanıcı adı ve şifre ile http://tefbis.meb.gov.tr/giris.aspx sayfasında kullanıcı adı yetkili kişinin TC Kimlik Numarası, Şifre yine tanımlanan şifre olmak üzere giriş yapılıyor.

"Tahmini Bütçe- Gider Tahmini Bütçe" seçenekleri tıklanarak bilgiler dolduruluyor ve kaydediliyor. Eğer mevcut bir bütçe yoksa "sıfır" olarak dolduruluyor ve kaydediliyor.

Bu işlemlerin ardından onay verilmesi gerekmektedir.

 

Herhangi bir aşamada güçlük çekilmesi veya yanlışlık halinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Mehmet Hikmet YILDIZ ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

 Yayın:03.04.2013 - Güncelleme:04.06.2013 - 10:24 - Görüntülenme:3716 - İlgili Birim : Ar-Ge - İlgili Birim Telefonu : 5347177249