KARS SARIKAMIŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM: SAYENDE ÖĞRETMENİM

Millî Eğitim Bakanlığı, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlamak için bir kısa film hazırladı. Kabataş Lisesi, Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Nişantaşı Anadolu Lisesinde çekilen, deneyimli oyuncuların gönüllü olarak yer aldığı filmde öğretmenlere "Sayenizde Öğretmenim" diye sesleniliyor.
24 KASIM: SAYENDE ÖĞRETMENİM

"Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir." 

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere gelecek nesillerimizi özveri ile yetiştiren bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyoruz.

Millî Eğitim Bakanlığı 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları için "Sayende" adlı bir kısa film hazırladı.   

Gülen Karaman, Ziya Kürküt, Zuhal Yalçın, Sefa Zengin, Gülçin Gülrek ve Özge İnce'nin rol aldığı filmi, Arzu Balkan seslendirdi.   

Filmde müzik, edebiyat, tiyatro ve spor ile ilgilenen dört öğrencinin sorunlarını, kendi evlatlarının sorunlarıymış gibi benimseyen öğretmenlerin, onların hayatlarına dokunuşu konu edildi.   

Dört öğrencinin farklı alanlarda çalışma yaparken yaşadıkları zorluklar ekrana yansıtılırken öğretmenlerinin bu sorunlara çözüm bulmak için düşüncelerine yer verildi. Öğretmenler odasındaki mutlu finalde öğrenciler, onlara yol gösteren öğretmenleri ile buluşup öğretmenler gününü kutladı.     

Tüm sanatçıların gönüllü olarak rol aldığı projenin çekimleri Kabataş Lisesi, Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Nişantaşı Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

Kaynak: https://meb.gov.tr/sayenizde-ogretmenim/haber/31639/tr

Sarıkamış İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 36500 Sarıkamış/KARS - 0474 413 60 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.