KARS SARIKAMIŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SİBERAY İçerikleri EBA'da

Millî Eğitim Bakanlığı EBA platformunda İçişleri Bakanlığının SİBERAY projesi kapsamında siber güvenliğe ilişkin hazırlanan eğitici ve bilgilendirici içerikler gösterilmeye başlandı.
SİBERAY İçerikleri EBA'da

Millî Eğitim Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığının ilgili birimlerinin düzenlediği toplantılar sonucunda Emniyet Genel Müdürlüğü ve Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen SİBERAY projesi kapsamında hazırlanan eğitici ve bilgilendirici içerikler EBA'da erişime açıldı.   

Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün katılımlarıyla düzenlenen içerikler, öğrenci ve ailelerde siber güvenliğe ilişkin farkındalığı artırmak amacıyla hazırlandı. 

www.eba.gov.tr platformu üzerinden yayımlanan içerikler kapsamında toplamda 40 adet eğitici ve bilgilendirici video ile 13 adet Ekip SİBERAY çizgi filmi ve 1 adet tanıtım filmi yer aldı. Ekip SİBERAY çizgi filmi, sıralı anlatım olarak kullanıcılara sunuldu.   

Ayrıca bu videolar, EBA Platformu ana sayfasında bulunan "Hızlı Erişim" menüsünde, Dijital Teknolojiler alanında bulunan dijital güvenlik tabında video listesi olarak kullanıcıların erişimine açıldı.   

Yayımlanan içerikler, EBA platformunda 3 ayrı kategoride erişime açılırken eğitici içerikler, 5 ve 6. sınıflar için Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersine uygun kazanım eşlemesi yapılarak yüklendi.   

Diğer yandan e-okul.meb.gov.tr adresi üzerinden hizmet veren veli bilgilendirme sisteminde de "Anne Babalar, Çocukların Oyun Oynarken Karşılaşabilecekleri Tehlikelere Karşı Neler Yapmalı?" videosu açılır pencere şeklinde öne çıkartılarak yayına alındı.

 

Kaynak:

https://meb.gov.tr/ebada-siberay-icerikleri-erisime-acildi/haber/31492/tr

Sarıkamış İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 36500 Sarıkamış/KARS - 0474 413 60 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.