KARS SARIKAMIŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şiddete Maruz Kalan Eğitim Çalışanlarına Hukuki Destek

Millî Eğitim Bakanlığınca görevleri sırasında veya görevleri nedeniyle şiddete maruz kalan başta öğretmenler olmak üzere bütün eğitim çalışanlarına il hukuk hizmetleri birimlerince hukuki yardımda bulunulacak.
Şiddete Maruz Kalan Eğitim Çalışanlarına Hukuki Destek

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin imzalı, "Eğitimcilere Yönelik Şiddet" konulu yazı illere gönderildi.   

Yazıda eğitim çalışanlarının görevlerini güven ortamında, Türk millî eğitiminin amaçları doğrultusunda yürütmesinin, öğrencilerin korunmasının, Bakanlığın öncelikleri arasında olduğu belirtildi.   

Kimsenin, Anayasa'da düzenlenen eğitim ve öğrenim hakkından yoksun bırakılamayacağı vurgulanan yazıda, bu hakkın ve kamu hizmetlerinden yararlanma hakkının engellenmesinin de Türk Ceza Kanunu'na göre cezalandırılacak fiillerden sayıldığı hatırlatıldı.   

Yazıda Millî Eğitim Bakanlığının, eğitim çalışanlarının eğitim ve öğretim hakkı ile kamu hizmetlerinden yararlanma hakkını engelleyen eylemlerin hassasiyetle takip edileceği, görevleri sırasında veya görevleri nedeniyle şiddete maruz kalan başta öğretmenler olmak üzere bütün eğitim çalışanlarına il hukuk hizmetleri birimlerince hukuki yardımda bulunulacağı bildirildi.

 

 

Kaynak: https://www.meb.gov.tr/siddete-maruz-kalan-egitim-calisanlarina-hukuki-destek/haber/31532/tr

Sarıkamış İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 36500 Sarıkamış/KARS - 0474 413 60 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.