KARS SARIKAMIŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sözleşmeli Statüde Çalışan Öğretmen ve 4-B'li Personelin 4-A Statüsüne Aktarılması

T.C. Kars İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından "Sözleşmeli Statüde Çalışan Öğretmen ve 4-B'li Personelin 4-A Statüsüne Aktarılması" konusunda aşağıdaki duyuru yapıldı.
Sözleşmeli Statüde Çalışan Öğretmen ve 4-B'li Personelin 4-A Statüsüne Aktarılması

28 Kasım 2022 tarihinden önce sözleşmeli statüde (4-B'li) çalışanların kadroya geçirilmesi: 26 Ocak 2023 Tarihli Resmi Gazate'de yayınlanan Sözleşmeli Öğretmen ve Personelin kadroya geçirilmesi için kanunun yayımı tarihinden itibaren 30 gün içinde ilgili personellerin (657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B kapsamında çalışanlar) kurumuna dilekçe ile başvurmaları ve kanunun yayımı tarihinden itibaren de 60 gün içinde idarenin sözleşmeli personelleri (657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B kapsamında çalışanlar) kadroya geçirmesi gerekmektedir.     

Not: Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğü bu konuda başvuranlar için link çalışması yapmakta olup en kısa zamanda ilçelerimize ve dolayısıyla okullarımıza duyuru yapılacaktır.

 

 

 

 

Kaynak: https://kars.meb.gov.tr/www/sozlesmeli-statude-calisan-ogretmen-ve-4-bli-personelin-4-a-statusune-aktarilmasi/icerik/2547

Sarıkamış İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 36500 Sarıkamış/KARS - 0474 413 60 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.